0
0
Кошик 0 грн
Смартфони і телефони
GT 20 Pro від Infinix
Крутий і потужний ігровий смартфон у трьох кольорах!
Ноутбуки, ПК, планшети
OPPO Pad Air 10.36 WiFi 4/128Gb
Для комфортної роботи, ефективного навчання і цікавого дозвілля
Телевізори, аудіо- та відеотехніка
Гармонія картинки і звуку
Акція від Samsung з 30 травня до 26 червня
Техніка для дому
Пральні машини Vestel
Обирай найкращі рішення для власного дому!
Техніка для кухні
Надійна техніка від Bosch
Все, що потрібно для сучасної кухні!
Краса і особистий догляд
Найкраще від Dyson
Завжди отримуй бездоганний результат!
Посуд
Набори посуду від Maxmark
Елегантність. Зручність. Функціональність. Безпека
Геймінг
Play with Lorgar
Все для геймерів
Електротранспорт
Зручно і швидко з Yadea
Найкращий електротранспорт для міста!
Кліматична техніка
Найкращі рішення від Zanussi
Кондиціонери для будь-якого приміщення
 • Блог
 • Як вибрати смартфон: покроковий гід для ідеальної покупки
Навігація
 • Блог
 • Як вибрати смартфон: покроковий гід для ідеальної покупки

Як вибрати смартфон: покроковий гід для ідеальної покупки

поради
23 травень 2024

Для того, щоб купити смартфон, який буде задовільняти усі вимоги майбутнього користувача, варто звертати увагу не лише на бюджет покупки, а й на інші не менш важливі фактори.

Ми зібрали основні найбільш важливі параметри, на які варто звертати увагу майбутньому користувачу мобільного гаджета.

Купити смартфон: основні критерії вибору

Зручність управління гаджетом як на фізичному, так і на програмному рівнях дуже важлива. Отож ми виділили кілька основних пунктів, за якими варто робити вибір смартфона:

Операційна система 

Це головна управляюча програма, яка відповідає за керуванням смартфона. Наразі ринок може запропонувати такі ОС:

 • Android. Найбільш поширена операційна система, яка пропонує широкий вибір пристроїв різних цінових категорій. Підтримує безліч додатків і налаштувань.
 • iOS. Операційна система від компанії Apple, доступна тільки на пристроях iPhone. Відома своєю стабільністю, надзвичайною оптимізацією, безпекою та інтеграцією з іншими пристроями Apple.
 • Harmony OS. Розробка китайської компанії Huawei. Система малопоширена і працює лише на гаджетах саме цього виробника. За принципом дії дуже нагадує Андроїд. Розробники намагались створити ОС із максимально дружнім інтерфейсом і навіть наявністю власного магазину додатків. 

Практично кожен виробник для Андроїд створює власну оболонку на основі певної версії ОС, наповнюючи систему додатковими функціями та можливостями.

Дисплей

Вибір дисплея залежить від ваших уподобань щодо розміру екрану та чіткості зображення. Великий, яскравий та соковитий екран — це добре. Проте далеко не кожному користувачу зручно тримати в руках діагональ у 6,5-7 дюймів. Особливо — це стосується дітей, підлітків та людей похилого віку. 

Тому обираючи смартфон не забувайте звертати увагу на реальний комфорт користування. Користувачу має бути зручно швидко і просто дотягнутись до потрібних кнопок і значків на дисплеї та навіть виконувати певні операції однією рукою

Тому до екрану смартфона можна застосувати такі критерії:

 • Розмір діагоналі. В основному, варіюється від 5 до 7 дюймів. 
 • Роздільна здатність. Full HD (1080p) є стандартом для більшості сучасних смартфонів, хоча моделі преміум-класу пропонують роздільну здатність Quad HD (1440p) і навіть 4K. 
 • Тип дисплея: Найпоширеніші типи дисплеїв – IPS та OLED. Обидві матриці активно використовуються виробниками. Як дисплеї на рідких кристалах, так і на органічних діодах демонструють картинку відмінної якості, особливо — при високій роздільній здатності. 

У чому полягає технологічна різниця миж двома різновидами екранів — розгляднемо окремо.

IPS чи OLED: що краще?

IPS-дисплеї відомі своєю чудовою якістю кольорів та широкими кутами огляду. Вони зазвичай використовуються в смартфонах середнього та бюджетного сегменту. Основні переваги IPS-дисплеїв:

 • Широкі кути огляду. Зображення залишається чітким і яскравим навіть при перегляді під кутом.
 • Реалістичні кольори. Кольори на IPS-дисплеях виглядають натурально і менш насичені, що подобається багатьом користувачам.
 • Доступна ціна. Смартфони з IPS-дисплеями зазвичай дешевші, ніж їхні OLED-аналогі.

Однак IPS-дисплеї мають і деякі недоліки. Вони не можуть відтворювати глибокий чорний колір так само добре, як OLED-дисплеї, і споживають більше енергії, що може впливати на тривалість роботи акумулятора.

OLED-дисплеї використовують органічні сполуки, що світяться при проходженні через них електричного струму. Ці дисплеї пропонують ряд переваг, які роблять їх популярними серед флагманських смартфонів:

 • Глибокі чорні кольори: Оскільки кожен піксель на OLED-дисплеї може бути вимкнений окремо, чорні кольори виглядають справді чорними, що покращує контрастність.
 • Яскраві кольори: OLED-дисплеї забезпечують насичені, яскраві кольори, що робить зображення більш живими.
 • Тонший дизайн: OLED-дисплеї тонші і гнучкіші, що дозволяє виробникам створювати більш стильні та легкі смартфони.
 • Енергоефективність: При відображенні темних зображень OLED-дисплеї споживають менше енергії, що сприяє економії заряду акумулятора.

Недоліки OLED-дисплеїв включають їхню високу вартість та потенційну проблему вигоряння екрану, коли статичні зображення залишаються на дисплеї протягом тривалого часу.

Завдяки програмним налаштуванням, обидві матриці демонструють відмінну картинку. Тому не варто ігнорувати підходящі варіанти гаджетів посилаючись лише на тип дисплея.

Процесор

Процесор впливає на продуктивність смартфона. Високопродуктивні процесори, забезпечують плавну роботу додатків, ігор та підтримують багатозадачність. Від потужності процесора та кількості оперативної пам’яті у сучасному смартфоні залежить як швидкодія, так і продуктивність пристрою. 

Виробники комплектують смартфони одразу двома чіпами: основним та графічним. Перший відповідає за обробку запитів користувача, другий — за відображення картинки. Чим стабільніше працює обрана виробником пара чіпів, тим швидше працює смартфон і тим кращу і плавнішу картинку показує.

Наразі найчастіше телефони комплектуються 8-ми ядерними процесорами з різною конфігурацією роботи ядер. Наприклад: 2+6, 4+4, 1+3+4 і т.д. Кожна зв’язка ядер оборобляє потоки запитів користувача із різною частотою, тому для виконання поставлених задач апаратна частина задіюється пристроєм поступово, по мірі виконання чи збільшення навантаження. Якщо простіше, то: чим вищі частоти, на яких працює процесор — тим швидше користувач отримає відповідь на свій запит.

Тому якщо користувачу надважлива багатозадачність та швидкодія, то при виборі смартфона варто поцікавитись можливостями і стабільністю роботи процесора.

Оперативна пам'ять (RAM) та вбудована пам’ять (ROM)

Обсяг оперативної пам'яті визначає, скільки додатків можна одночасно запустити без втрати продуктивності. Усі встановлені додатки зберігаються у пам’яті телефона можна сказати у «стисненому» вигляді. Коли користувач здійснює запуск певного застосунку, ця програма розпаковує свої дані до RAM та дозволяє юзеру виконувати певні маніпуляції. Після закриття — занотовує дії користувача, зберігає зміни і знову повертається до «стисненого» стану.

Цей опис дуже поверхневий, але дає загальне уявлення про роботу. Не варто ще забувати, що операційна система — це також сукупність програм, які також зберігаються у оперативній пам’яті та постійно працюють у фоновому режимі. Зазвичай, ОС забирає від 500 МБ до 1 ГБ RAM.

Якщо користувач прагне постійно тримати у робочому стані 3-4 вимогливих застосунка (наприклад: одночасно кілька вкладень у Google Chrome, вайбер, телеграм та WhatsApp), то для комфортної роботи і плавного переходу між додатками кількості оперативної пам’яті у 2 ГБ абсолютно не вистачить. У такому випадку оптимально буде мати не менше 4 ГБ, а то і усі 6-8.

Тому купуючи смартфон, оцініть кількість потрібних встановлених додатків та тих застосунків, що будуть постійно працювати. Якщо їх більше чотирьох, тоді звертайте увагу на моделі в конфігурації від 4/32 Гб. А ще — не забувайте закривати непотрібне та періодично чистити кешовану інформацію.

Бонус, який виробники почали застосовувати у смартфонах, це DRAM (тобто — динамічна оперативна пам’ять). Ця функція дозволяє апарату за потреби збільшити об’єм RAM на певну кількість гігабайтів за рахунок вбудованої пам’яті. Цей інструмент часто допомагає відносним бюджетникам подолати труднощі з обробкою ємних застосунків. Єдине — така технічна можливість масово з’явилась не так давно і в моделі, випущені до кінця 2022 р. вбудовувалась рідко.

А тепер про об’єм вбудованої пам’яті. Необхідність у довгому виборі ємності ROM для моделей, що підтримують можливість зчитування SD карт відпадає сама собою, оскільки сховище сматрфона завжди можна без проблем розширити. Інше питання — якщо користувач обирає моделі, в яких ця можливість відсутня. 

Більшість виробників у своїх флагманських творіннях обмежують користувача певною кількістю вбудованої пам’яті, що часто незручно і недостатньо. Проте якщо навчитись своєчасно перекидати дані зі смартфону на інші пристрої і підтримувати чистоту у месенджерах та папках фото і відео — проблем також не виникає.

Важливо звернути увагу на обсяг вбудованої пам'яті, якщо з самого початку планується зберігання великої кількості даних, світлин, відео та додатків. Базові моделі зазвичай пропонують від 16 до 64 ГБ, але для більш вимогливих користувачів краще купити смартфон зі 128 ГБ або більше. 

Камери

Якщо фотографії та відео важливі для вас, зверніть увагу на якість камер. Багато смартфонів зараз оснащені багатокамерними системами, що включають основну, ультраширококутну, телекамеру та макрооб’єктив. Важливими параметрами є роздільна здатність, апертура та наявність оптичної стабілізації зображення (OIS).

Виробники для підвищення якості фото і можливості створювати яскраві знімки часто оснащують моделі додатковими програмними засобами для обробки зображень. І навіть відносно бюджетні моделі також оснащені хорошими камерами, функціями та режимами для створення фото. 

Флагмани комплектують ширшими можливостями, кращими сенсорами, більшими діафрагмами і якіснішими спалахами. Головне для майбутнього користувача оцінити свої потреби у створенні візуального контенту і шукати варіанти, які можуть запропонувати розумний баланс.

Акумулятор

Ємність акумулятора визначає тривалість роботи смартфона без підзарядки. Більшість сучасних смартфонів оснащені акумуляторами ємністю біля 5000 мАг. Також зверніть увагу на підтримку швидкої зарядки, що дозволить швидко поповнити заряд батареї.

Так звані «бронефони» часто комплектуються набагато більш ємними батареями — на 10 000 або 20 000 мАг. Безумовно, отримуючи такий смартфон юзеру пропонується набагато ширший спектр функцій. Проте тоді треба розуміти, що в жертву приноситься елегантність дизайну та вага приладу.

Додаткові функції

До таких опцій можна віднести:

 • Водонепроникність. Тобто — ступінь захищеності гаджета від води та пилу, подряпин, ударів і т.д. Наразі існує безліч стандартів захисту, включаючи військові, які гарантують користувачу безпечне використання смартфона за певних умов навколишнього середовища. Найрозповсюдженішими стандартами захисту є IPX4, IP54, IP68 та IP69К. Для військових та дуже активних користувачів в нагоді стане відповідність пристрою ще й стандарту MIL-STD-810G.
 • Бездротова зарядка. Зручна функція, яка дозволяє заряджати смартфон без використання кабелів. Ця функція притаманна флагманам, наприклад від Apple та Samsung. Проте навіть якщо обрана модель не підтримує цієї функції напряму, існуть способи це виправити.
 • 5G підтримка. Якщо ви хочете бути готовими до підключення до високошвидкісних мереж, вибирайте смартфони з підтримкою 5G. 

Ще можна згадати і про вбудовані модулі Bluetooth, Wi-Fi, GPS та NFC. І якщо перших три — звичні, то наявність останнього дозволяє юзеру здійснювати безконтактну оплату. Тому, якщо є прагнення купити смартфон для максимальної свободи, то варто прагнути до наявності такої функції.

Підсумуємо

Купити смартфон – це важливе рішення, яке потребує врахування багатьох факторів. До вибору варто підійти зважено і обдумано тому перед покупкою:

 • Додайте смартфони, що сподобались до списку порівнянь і перегляньте схожі та відмінні характеристики. Так буде легше визначитись.
 • Ознайомтесь із описом та відгуками користувачів про модель.
 • Звертайте увагу на гарантію та сервісне обслуговування. Якщо є переживання з приводу цілісності гаджета, потреба у спеціалізованих програмах (наприклад, захисту зору чи батьківського контролю) або подовженого гарантійного захисту, додайте їх до замовлення.

Розуміння різниці між типами дисплеїв, процесорами, пам'яттю та іншими характеристиками допоможе вам зробити правильний вибір. Пам'ятайте, що найкращий смартфон для вас – це той, який відповідає вашим індивідуальним потребам і вподобанням.

Заходьте на сайт ВМ Техніка, щоб ознайомитися з широким асортиментом смартфонів та знайти ідеальний пристрій для себе. Зробіть покупку легко та зручно, скориставшись нашими порадами та рекомендаціями. Адже з ВМ Техніка Ви завжди отримуєте більше!

Найкращі електричні м'ясорубки: які найнадійніші Як вибрати телевізор: кілька простих порад
Коментарі (0)

Авторизуйтесь, щоб користуватись бонусами, переглядати історію замовлень та інше

Увійти в особистий кабінет
Графік роботи
Пн-Пт 9:00-20:00; СБ-НД 10:00-18:00
Адреса
Україна, м.Вінниця, пров. К.Широцького 3А